حفظ قرآن در پیامرسان ها

مجتمع فرهنگی، آموزشی و قرآنی کریم اهل بیت (علیهم السلام) قصد دارد طرح حفظ قرآن کریم، به صورت مجازی را اجراء کند.

در ادامه توضیحات کاملی درباره این طرح بیان می شود. پس از مطالعه توضیحات مطابق با شرایط خود می توانید یکی از راه های ارتباطی را برگزینید.

آدرس کانال حفظ مجازی قرآن در پیامرسان سروش : hefze_quraan@

به همه کسانی که علاقمند به حفظ قرآن یا ارتباط روزانه با قرآن دارند، پیشنهاد می شود در این کانال به صورت رایگان عضو شوند.

 

برنامه اجرائی ویژه کسانی که تمایل به حضور در کانال مستقل، با برنامه روزانه و ویژه دارند:

افرادی که تمایل دارند با برنامه ریزی دقیقتر و با نظارت اساتید، کار حفظ قرآن را ادامه دهند، توضیحات زیر را بخوانند و در صورت تمایل نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند. جزئیات این طرح که متناسب با مخاطبین با کلاس های آنلاین، پرسش تلفنی یا اعزام استاد همراه خواهد بود؛ به شرح زیر است:

جدول طرح حفظ مجازی

نکات مهم:

  • قرآن استاندارد برای حفظ در حال حاضر در سراسر جهان، قرآن عثمان طه می باشد که تقریبا ۶۰۰ صفحه ۱۵ خطی می باشد؛ در این دوره ها از این قرآن ها استفاده می شود.
  • دوره ها براساس ۵ روز در هفته (شنبه تا چهارشنبه) برنامه ریزی شده اند و روز پنج شنبه و جمعه برای استراحت و جبران کاستی های طول هفته لحاظ شده اند.
  • برنامه ریزی صورت گرفته برای ۵۰ هفته در سال می باشد و دو هفته ایام عید نیز برای استراحت و جبران کاستی ها در نظر گرفته شده است.

منظور از “میزان مرور نزدیک روزانه” محفوظات جدید در ده روز گذشته و  منظور از “میزان مرور دور روزانه” کل محفوظات می باشد. این برنامه مربوط به زمانی است که هنوز محفوظات حافظ، کمتر از ده جزء می باشد.

  • پس از ثبت نام قرآن آموزان و به حد نصاب رسیدن کلاس ها (بین ده الی ۱۵ نفر)، کانالی ویژه همین افراد، در پیام رسان سروش ایجاد و قرآن آموزان در کانال مربوطه عضو می شوند.
  • در ابتدای هر روز استاد مربوطه، برنامه حفظ قرآن آموزان را در کانال قرار می دهد.
  • قصد بر این است علاوه بر نکات تفسیری و ترجمه ای، مباحث مقدماتی صرف و نحو نیز در کانال قرار گیرد تا قرآن آموزان عزیز، با تسلط بر مفاهیم ارزشمند قرآنی، توفیق حفظ قرآن را به دست آورند.
  • قرآن آموزان موظفند برای رسیدن به مقصد نهایی، یعنی حفظ کل قرآن با تسلط کامل، برنامه را دقیق انجام داده و گزارش کار خود را در گروهی که به همین منظور ایجاد می شود، به اطلاع استاد برسانند.
  • در طول اجراء هر دوره، آزمون هایی مربوط به صحت حفظ و مفاهیم نیز به طور منظم برگزار خواهد شد.

استفاده از اساتید:

به منظور تقویت هرچه بهتر حفظ قرآن، قصد بر این است در صورت استقبال مخاطبین و با انتخاب یکی از موارد زیر، امکان استفاده مستقیم از اساتید، برای قرآن آموزان عزیز فراهم شود:

۱) در صورتی که حداقل ده نفر به صورت گروهی در یک محدوده جغرافیایی در منطقه ۲۲ تهران، در این کلاس ها ثبت نام کنند، با لحاظ کردن امکانات مجموعه، به صورت هفتگی یا ماهانه، نسبت به اعزام استاد حفظ اقدام خواهد شد.
۲) در صورت داشتن امکاناتی از قبیل: کامپیوتر، اینترنت و لوازم جانبی توسط قرآن آموزان، هر هفته کلاس مجازی تشکیل خواهد شد.
۳) با برقراری تماس تلفنی به صورت هفتگی، پرسش از قرآن آموز به عمل آید.

در صورت تمایل به ثبت نام در این دوره ها می توانید از فرم زیر استفاده کنید:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

ایمیل

شماره تلفن ثابت (الزامی)

شماره همراه (الزامی)

آدرس منزل (الزامی)

با توجه به علاقه و میزان زمان آزاد خود، یکی از موارد زیر را انتخاب کنید. (الزامی)

برای بهره مندی از اساتید، تمایل به استفاده از کدام روش دارد؟ (الزامی)

در صورتی که پیامی دارید؛ در اینجا بنویسید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

3 × پنج =