رونق روز افزون مساجد در لندن

 در سال‌های اخیر، صدها مسجد در شهر لندن ساخته شده و این شهر هر روزه شاهد برگزاری پرشور نمازهای جماعت در این مساجد است.مجتمع فرهنگی، آموزشی، قرآنی کریم اهل بیت (علیهم السلام)

مولانا سید رضا رضوی یک مبلغ اسلامی می‌گوید: روی هم رفته لندن از بسیاری از کشورهای مسلمان، بیشتر اسلامی شده است.

صادق خان شهردار مسلمان لندن پس از حمله تروریستی سال گذشته در وستمینیستر (Westminster) گفت: تروریست‌‌ها نمی‌توانند وجهه چند فرهنگی لندن را از بین ببرند. در لندن ۴۲۳ مسجد جدید وجود دارد که بیشتر آنها برخلاف بسیاری از کلیساهای این شهر که معمولا خلوت هستند، در اوقات نماز، پر از نمازگزار می‌شود.

چندی پیش روزنامه «دیلی میل» عکس‌هایی از یک کلیسا و مسجدی که در چند متری آن در قلب لندن قرار دارد، منتشر کرد. در کلیسای سن جورجیو (San Giorgio) که ۱۲۳۰ نفر ظرفیت دارد تنها ۱۲ نفر حضور داشتند در حالی که مسجد با ظرفیت ۱۰۰ نفر، با کمبود جا برای نمازگزاران روبرو بود.
برآورد می شود تا سال ۲۰۲۰ تعداد نمازگزاران مسلمان این شهر به ۶۸۳ هزار نفر برسد در حالی که تعداد مسیحیانی که در مراسم دینی شرکت می‌کنند به رقم ۶۷۹ هزار نفر افت خواهد کرد.

از سال ۲۰۰۱ تعداد ۵۰۰ کلیسا در لندن تغییر کاربری داده‌اند. در همین مدت، تعداد ساخت مساجد رو به افزایش بوده است. در لندن ۱۰۰ دادگاه رسمی شریعت نیز وجود دارد؛ رشد این سیستم قضایی موازی با توجه به قانون آزادی عقیده بریتانیا و سیستم جایگزین حل منازعات، میسر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

هجده − 15 =