گزارش تصویری کلاس شکوفه های قرآنی

به لطف خداوند طرح جدید “شکوفه های قرآنی: ویژه حفظ جزء ۳۰” اجرایی شد. در این جا قصد داریم گزارش مختصری از یک روز برگزاری کلاس شکوفه های قرآنی، از زبان استاد این کلاس، را ارائه دهیم تا شما بازدیدکننده گرامی با شیوه تدریس این طرح بیشتر آشنا شوید:

طرح شکوفه های قرآنی (1) طرح شکوفه های قرآنی (2)

در کلاس امروز، داستان اسب کوچولوی حواس پرت را برای بچه ها خواندم و ذهنشان را آماده کردم بری توضیحات سوره ی عادیات و صدای پای اسبان.
در نهایت معرفی حضرت علی (علیه السلام) به عنوان فرمانده ی شجاع اسلام در جنگی که پیامبر (صلی الله علیه وآله) با دشمنان داشتند و پیروز شدند.
در جلسات بعد به بیان شخصیت حضرت علی (علیه السلام) خواهیم پرداخت تا سوره ی عادیات برای کودکان دلبندمان درس علی شناسی باشد.

طرح شکوفه های قرآنی (4)

پیشنهاد ساخت کاردستی اسب قصه ی ما: شکوفه های من هم می توانند کاردستی اسب درست کنند و عکس آن را برای من بفرستند.

بازی و مسابقه ی تمرکز:
بچه ها چند دقیقه به تصویر نگاه کرده و سپس سوالهایی از آنها پرسیده شد. سوالهایی درباره ی جای اشیا ، رنگ ها و…. این کار به منظور ایجاد تمرکز، در بچه ها انجام می پذیرد؛ که البته باعث هیجان و شادی زیادی در آنان نیز می شود.

طرح شکوفه های قرآنی (5)

امروز شعر “سلام” به منظور آموزش آداب معاشرت با روش غیر مستقیم نیز در کلاس خوانده شد.

طرح شکوفه های قرآنی (6)

پیام بنده در انتهای کلاس: سه آیه ی اول سوره ی عادیات را که برای شکوفه های خودم ارسال کرده ام را خوب تمرین  کنید و برایم همینجا بفرستید. منتظر شنیدن صدای قشنگ شما هستم.

برای ثبت نام در این طرح به صفحه زیر مراجعه کنید:

آغاز طرح جدید “شکوفه های قرآنی: ویژه حفظ جزء ۳۰”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

بیست − 13 =