طرح حفظ قرآن «آمِنَهً مُطْمَئِنَّهً»

امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: کسی که یک حرف از قرآن را یاد بگیرد، ده حسنه ثواب دارد و ده سیئه از او محو می گردد و ده درجه به او عنایت می شود.

طرح «آمِنَهً مُطْمَئِنَّهً» به منظور تشویق دختران (مادران آینده و سازندگان ایران اسلامی) به انس با قرآن و حفظ این کتاب آسمانی برگزار می شود؛ مهمترین هدف این طرح، ایجاد محیطی کاملا دوستانه برای ارتباط با قرآن می باشد، لذا هیچ برنامه فشرده یا مدونی برای هیچ قرآن آموزی از ابتدای امر طراحی نمی شود و به مرور زمان، با توجه به علاقه و استعداد هر قرآن آموز، برنامه ای متناسب با وی تنظیم خواهد شد؛ لذا لزوماً قرآن آموزان یک کلاس همه در یک سطح نخواهند بود.

در این طرح هر قرآن آموز فقط با خودش مقایسه می شود؛ لذا هیچ یک از قرآن آموزان، قرآن را با هدف رقابت با سایرین حفظ نمی کند. البته مدیریت کلاس با تشویق های مادی و معنوی، به گونه ای خواهد بود که پیشرفت هر نفر، باعث تشویق و ایجاد انگیزه سایرین خواهد شد.

این طرح نیز با مشارکت و همکاری مجتمع قرآنی رضویون و دارالقرآن مسجد جامع پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) شهرک شهید باقری (واقع در منطقه ۲۲ در غرب تهران) برگزار می شود.

در این طرح همزمان با پیشرفت قرآن آموزان در حفظ قرآن، موارد زیر نیز آموزش داده می شود تا دختران عزیزمان در کنار حفظ قرآن، از سایر جهات قرآنی نیز پیشرفت کنند:

  • ارتقاء سطح معلومات دینی و قرآنی (از ابتدای طرح)
  • تذکر نکات مقدماتی تجوید و صوت و لحن (از ابتدای طرح)
  • دوره ویژه تجوید (پس از حفظ حداقل پنج جزء)
  • آموزش صرف و نحو عربی مقدماتی (با توجه به علاقه و استعداد قرآن آموز)
تفاوت این طرح با طرح «امُّ المؤمنین، خدیجه»

این طرح ویژه افرادی است که به حفظ قرآن علاقه دارند اما به دلایل مختلفی، نمی توانند زمان زیادی به این کار اختصاص دهند؛ لذا به منظور ارتباط و انس بیشتر با قرآن، با حضور در این طرح علاوه بر برخورداری از بهره معنوی ارتباط با قرآن، به صورت آهسته و پیوسته، توفیق حفظ کلام الهی را نیز به دست می آورند. (در طرح «امُّ المؤمنین، خدیجه» حفظ قرآن با سرعت بیشتری صورت می گیرد)

✅ نحوه برگزاری کلاس: حضوری (در مواقع اضطراری شرایط کرونایی کلاس آنلاین برگزار می شود)

در صورت داشتن هر سؤالی به شماره زیر در سروش، ایتا یا واتساپ پیام دهید:

۰۹۲۱۸۱۲۹۱۸۳

✅ آغاز دوره: به حد نصاب رسیدن ثبت نام (حداقل ۱۰ و حداکثر ۲۵ نفر)

✅ زمان برگزاری کلاس:

مجتمع رضویون: ساعت ۱۶:۳۰الی ۱۸سه شنبه

دارالقرآن پیامبر اعظم: ساعت ۱۵ الی ۱۶:۳۰ شنبه

✅ شهریه: هر ترم ۱۲۰ هزارتومان (۸ جلسه ۱ و نیم ساعته؛ حدوداً دو ماه)

(در صورت تمایل به شرکت در دوره های ویژه بانوان، به صفحه واحد خواهران مراجعه کنید.)

(حضور منظم در کلاس ها بسیار مهم است؛ لذا برای افراد منظم، امتیاز و جایزه درنظر گرفته می شود.

فرم ثبت نام در طرح «آمِنَهً مُطْمَئِنَّهً »:

Comments are closed