درباره ما

دبستان قرآنی غیر دولتی پسرانه هوشمند رضویون، یکی از رویش های پر افتخار جمهوری اسلامی، تحت رهنمود های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. این دبستان، زیر مجموعه ای از تعاونی فرهنگی – آموزشی و قرآنی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (علیه السلام) می باشد که از سال ۸۹ به صورت مستقل فعالیت های خود را در زمینه ی پرورش دانش آموزانی فرزانه آغاز کرده است.

آنچه در ادامه خواهید دید:

 1. اهداف کلی مجموعه
 2. کادر مدرسه
 3. قوانین انضباطی مدرسه

اهداف کلی مجموعه

 • تربیت دانش آموزان در فضایی سالم و شاد
 • ترویج و علاقه مند نمودن دانش آموزان به فرهنگ اسلامی_قرآنی
 • آموزش علمی طبق متد جدید آموزش و پرورش
 • بهره گیری از سیستم های هوشمند برای فراگیری بهتر
 • آموزش دروس با روش های عملی و پژوهشی
 • سعی در انس بیشتر دانش آموزان با نماز و قرآن
 • آموزش حفظ، تجوید، مفاهیم، روخوانی و قرائت با توجه به شرایط سنی دانش آموزان
 • بالا بردن روحیه خلاقیت و نوآوری دانش آموزان با بهره گیری از اساتید مجرب در این زمینه
 • استفاده مداوم و کامل از آزمایشگاه برای علاقه مندی دانش آموزان
 • بالا بردن قدرت تشخیص دانش آموزان و دور نمودن آنها از بازی ها و فیلم های خشن و سوق دادن آنها به سمت بازی های فکری،سنتی و قرآنی
 • برپایی مراسم های مختلف جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان و …
 • اهمیت قائل شدن به تغذیه صحیح دانش آموزان و اجرای طرح صبحانه هماهنگ

کادر مدرسه

موسسین ، هیات مدیره و مدیریت دبستان با پایه ریزی روش های نوین و به روز،عملکرد مدرسه را به سمت اهداف تعیین شده رهبری می نمایند.

 معاونت مدرسه مشتمل بر کادری مجرب متخصص و متعهد می باشد که شامل:معاونت قرآنی، آموزشی، پرورشی و اجرایی می باشد.

کادر آموزشی دبستان کاردان و با تحصیلات عالیه مرتبط با رشته آموزشی می باشند که ضمن استفاده از تکنولوژی های به روز آموزشی و برنامه های تخصصی،فضای علمی و معنوی را برای دانش آموزان فراهم می کند.

* بکارگیری معلمان متخصص و حافظ قرآن و دکترای علوم قرآنی برای تدریس تخصصی قرآن و هدیه های آسمانی

* استفاده از معلم تخصصی طراحی،خوشنویسی و زبان

* استفاده از کادر مجرب ریاضی و تدریس تخصصی ریاضی

* بکارگیری کادر با تجربه برای دروس علوم و آزمایشگاه تخصصی

* بهره گیری از طرح شناور (معلم تخصصی) در مدرسه

* ارتقای سطح علمی کادر مدرسه حین خدمت و بر پایی کلاس های آموزشی در این زمینه برای مدرسین دبستان با بهره گیری از اساتید متبحر آموزش علمی در مکان مدرسه

* استفاده از اساتید دانشگاهی برای طرح آموزش خانواده

* برگزاری جلسات متعدد روانشناسی و مشاوره با اولیا و دانش آموزان و مربیان با حضور اساتید با تجربه دانشگاهی و علمی

* استفاده از اساتید تخصصی جهت آموزش رباتیک با همکاری دانشگاه صنعتی شریف

* دعوت از هنرمندان متعهد صدا و سیما در مناسبت ها

قوانین انضباطی مدرسه

بسمه تعالی

” ن والقلم وما یسترون “

با عرض سلام و ادب خدمت اولیاء گرامی

 سالیانی است  که لطف الهی مددیار ما بوده …  و اکنون خاضعانه بر درگاهش سجده شکر می گزاریم و با توکل به او و توسل به اهل بیت (علیهم السلام) و استعانت از ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) سال تحصیلی جدید را آغاز می نماییم .

بدیهی است جهت دستیابی به اهداف قرآنی – آموزشی مؤسسه، مساعدت و همیاری شما اولیای گرامی و دانش آموزان با مسؤولین مدرسه در اجرای هر چه بهتر برنامه ها یاریگر ما خواهد بود .

لذا  خواهشمندیم نکات زیر را با دقت مطالعه فرمایید :

* ساعات کار مدرسه ۷:۳۰ الی ۱۳:۴۵ می باشد. راس ساعت ۷  درب مدرسه باز می شود و تا ۱۵ دقیقه بعد از ساعت پایان کار معاونین مدرسه مراقب فرزندان دلبند شما خواهند بود. توجه داشته باشید بعد از ساعت ۱۴ مدرسه هیچ  مسئولیتی در قبال نگه داری دانش آموزان ندارد .

* ارتباط مدرسه با شما در موارد عمومی از طریق ارسال پیامک و سایت مدرسه و در موارد خصوصی از طریق شماره موبایل یا منزل می باشد، بنابراین شماره همراه پدر یا مادر دانش آموز را (جهت انجام این امر) مشخص نموده و در هفته ی اول مهرماه به معاونت آموزشی اعلام نمایید.

۱- مدرسه روزهای پنج شنبه  تعطیل می باشد .

۲- پوشیدن لباس ورزشی مدرسه در روزهای ورزش الزامی است .

۳- دانش آموزان مجاز به همراه داشتن وجه نقد بیشتر از ۵۰۰۰ تومان نیستند، مگر در مواردی که مدرسه اعلام  نماید .

۴- رعایت سادگی در استفاده از کیف و کفش و کلیه لوازم تحریر دانش آموزان الزامی است. (منظور از سادگی نداشتن هیچ گونه عکس های کارتونی خشن از جمله “بن تن، مرد عنکبوتی، بتمن و …. ” می باشد )

۵- نوشتن نام و نام خانوادگی در قسمت مناسبی از کلیه وسایل تحصیلی دانش آموزان الزامیست.

۶- وسایل پیدا شده از قبیل لوازم التحریر، کتابهای درسی و… در صورت عدم مراجعه صاحب آن، زیر نظر مدرسه به مصارف عام المنفعه می رسد.

۷- دانش آموزان نمی توانند هیچ گونه وسیله صوتی- تصویری (موبایل ، دوربین و …) به مدرسه بیاورند.

۸- دادن هرگونه هدیه از طرف دانش آموزان به یکدیگر ممنوع می باشد .

۹- رعایت نظم وانضباط یکی از مقدماتی ترین اصول موفقیت است، لذا طبق مقررات آموزش و پرورش هر بار تاخیر موجب تذکر انضباطی به دانش آموز می شود، در صورت تکرار پس از اطلاع به خانواده از پذیرش ایشان به کلاس معذور خواهیم بود .

۱۰- طبق مقررات آموزش و پرورش اگر دانش آموز در سال تحصیلی بیش از ۵ ساعت غیبت داشته باشد، شورای مدرسه  می تواند او را اخراج نمایند. مسافرت های ضمن سال تحصیلی به عنوان غیبت غیرموجه  محسوب می شود.

۱۱- در صورتی که دانش آموز به علت موجهی از حضور در مدرسه معذور باشد اولیاء باید قبل از ساعت  ۸ صبح دفتر را مطلع کنند .

۱۲- در صورت بروز بیماری به خصوص  بیماری های ویروسی و واگیر دار حتماً دانش آموز باید در منزل و تحت مراقبت باشد و مدرسه از پذیرفتن وی معذور است .

۱۳- لازم است اولیاء در صورت تغییر منزل یا شماره تلفن در اسرع وقت مدرسه را مطلع سازند .

۱۴- حضور اولیاء در جلسات ماهانه  مدرسه ضروری است، زیرا موجب تفاهم بیشتر بین اولیاء و مربیان است و تاریخ دقیق جلسات در تقویم اجرایی ذکر شده است.

۱۵- دانش آموز موظف است، همیشه با لباس فر م در مدرسه حضور داشته باشد و از نظر وضع ظاهر تابع مقررات تربیتی و اخلاقی مدرسه باشد .

۱۶- دانش آموز در صورت بروز هر گونه مشکلی با همکلاسی های خود و غیره  ا ز  برخورد مستقیم و دعوا پرهیز نموده و مراتب را سریعا” به مسئولین مربوطه گزارش دهد و در صورت  درگیری، طرفین به طور موقت حداقل ۱ روز از مدرسه اخراج خواهند شد و تصمیم انضباطی متخذه توسط شورای مدرسه متعاقبا” اعلام می گردد .

۱۷- دانش آموز موظف  است، در حفظ ساختمان و تجهیزات مدرسه کوشش نموده و هرگونه زیانی که از سوی او  متوجه واحد آموزشی شود  بلا فاصله جبران نماید .

۱۸- دفتر تکلیف رابط  دانش آموز و مدیر، پل ارتباطی میان  اولیاء و مدیریت مدرسه می باشد لذا اولیاء می توانند  نکات، پیشنهادات و انتقادات خود را  در آن مرقوم نموده و مستقیما”  نظرات خود را به مدیریت ارجاع دهند.

۱۹- در طول سال تحصیلی به اولیای محترم کارنامه هایی به شرح ذیل  ارائه می گردد:

الف) کارنامه های پایانی ۲ بار در پایان هر ترم  تحصیلی

ب) کارنامه های داخلی آموزشی جمعا” به تعداد  ۶ کارنامه

ج) کارنامه های علمی و قرآنی به تعداد ۲ کارنامه در پایان هر ترم تحصیلی

د) کارنامه آزمون های هماهنگ (خارج از مدرسه ) که تعداد آن در برنامه آزمون ها مشخص شده و به صورت ۴ گزینه  ای برگزار می شود و در سطح کتب درسی و با استاندارد کشوری می باشد .

۲۰- ثبت نام دانش آموزان برای یک سال است ، ثبت نام برای سال آینده با توجه به رضایت شورای معلمان و کادر مدرسه و عمل به تعهدات توسط خانواده می باشد .

۲۱- مستدعی است اولیای محترم با کمال دقت مسائل آموزشی، فرهنگی، مذهبی و قرآنی  دانش آموز را پیگیری نموده و در  صورت  بروز هر گونه مشکلی در امر تحصیل فرزند خود، مراتب را با معاون آموزشی  هماهنگ  نمایند .

دستانتان همیشه سبز، اندیشه هایتان بلند و قلبتان آکنده از نور قرآن باد.

کامنت‌ها بسته هستند.